LASEROTERAPIA EVLT(EndoVenous Laser Treatment)

Najczęściej zadawane pytania

Jak działa wewnątrzżylne leczenie laserowe (EVLT)?

Śródżylne leczenie laserowe działa poprzez termiczne zniszczenie tkanki żylnej. Energia z lasera jest dostarczana do pożądanej lokalizacji wewnątrz żyły przez światłowód laserowy. Gdy laser zostaje uruchomiony, dostarcza energię cieplną do krwi i tkanki żylnej, powodujšc nieodwracalne miejscowe uszkodzenie tkanki żylnej, obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły, przez co nie ma potrzeby jej usuwania.Laseroterapia EVLT


Laserowe usuwanie żylaków to wysoka skutecznoć leczenia, minimalna inwazyjność, szybka rekonwalescencja oraz bardzo dobry efekt estetyczny. Metoda EVLT zastępuje klasyczny zabieg chirurgiczny (stripping). Pozwala uniknąć cięcia w pachwinie i krwiaków związanych z klasycznymi metodami chirurgicznymi, co przekłada się bezpoœrednio na bardzo dobrą tolerancję zabiegu laserowego przez pacjentów i minimalny stopień powikłań. Leczeniu może poddać się każdy pacjent, u którego stwierdzona zostaje niewydolnoœć żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej.

Sam zabieg trwa około 60 minut i jest bezbolesny (nieco bolesne mogą być nakłucia podczas znieczulenia). Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego lub przewodowego. Stosuje się znieczulenie tumescencyjne – jest to rodzaj znieczulenia miejscowego. Pacjent w tym samym dniu wraca do domu, a do normalnej aktywnoœci zawodowej zwykle po 24 godzinach.

Zalety metody EVLT

  • ambulatoryjny charakter zabiegu (wyjście do domu w dniu zabiegu)
  • krótki czas operacji (około 60 minut)
  • brak wielu widocznych nacięć i blizn pooperacyjnych
  • szybki powrót do codziennej aktywności (zwykle po 24 godzinach)
  • mniejsze dolegliwości bólowe (leczenie przeciwbólowe jest zwykle krótsze niż po klasycznej operacji)
  • wysoka skuteczność zabiegu
  • małe ryzyko powikłań

Przeczytaj o wskazówkach dla pacjenta >


Projekt i realizacja: Maciej Maliszewski - Webdesign